Прем’єра. Саундтрек «Історії Зимового саду» і як його створювали

Оксана Городівська
Оксана Городівська
3 Грудня, 2019

5 грудня у прокат виходить документальний фільм «Історія Зимового саду» режисера Семена Мозгового. Це неймовірно естетичне і медитативне кіно про життя київської оранжереї.

В ньому є харизматична героїня, що роками доглядає ботанічний павільйон. Є кадри з безліччю рослин, які хочеться зупинити й довго-довго розглядати. А ще є музика, що занурює в атмосферу місця, де час зупинився. Її написали композитори, співзасновники проекту Nova Opera Роман Григорів та Ілля Разумейко. Сьогодні на Привіт/media ексклюзивна прем'єра саундтреку. Розповідаємо, як ця музика з'явилася.
Відтворити відео
Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, фото: Артем Галкін

Що розповідають композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко?

«Це була наша перша робота над документальним кіно та початок співпраці з режисером Семеном Мозговим. Вже з перших сцен фільму видно виразну режисерську мову та індивідуальний стиль митця. Першу версію музики ми написали ще у 2016-му році, і, власне, то була інша музика, симфонічна. Головна тема дуже органічно жила в кульмінаційному кадрі, але в контексті ці́лого цей матеріал не працював. Перший імпульс був саме симфонічний, а потім він трансформувався в щось інше, камерне та інтимне.

Згодом, коли ми побачили фінальний монтаж короткого метру, створили ще кілька тем і на основі головної теми кілька варіацій. І лише через два роки, у 2018-му році, коли була готова повнометражна версія фільму — ми переосмислили музичну тканину, надаючи перевагу естетиці мінімалізму й дуже лаконічним звуковим рішенням. У звукозаписі ми намагалися створити ілюзію знаходження слухача всередині інструменту: гітари, препарованого піаніно, віолончелі. Партію віолончелі надзвичайно тонко виконала Жанна Марчинська, надаючи їй ліричного та водночас філософського змісту». 

Саундтрек «Історії Зимового саду»

Святкуй грудень. Добірка подій Києва